Saborsko proslavilo Dan općine i blagdan sv. Ivana Nepomuka
U Saborskom je u petak, 16. svibnja, svečano obilježen Dan općine i blagdan sv. Ivana Nepomuka, zaštitnika župe i mjesta. Program je započeo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika žrtvama Domovinskog rata, a nastavljen svečanom svetom misom u crkvi sv. Ivana Nepomuka.
Središnji dio obilježavanja održan je u Domu kulture i vatrogastva, gdje su se uzvanicima obratili domaćini i gosti. Načelnik općine Saborsko Marko Bićanić tom je prilikom istaknuo najvažnije projekte koji su realizirani u proteklom razdoblju, kao i one koji su u planu, uključujući infrastrukturna ulaganja, prometnice i poboljšanje komunalne opremljenosti.
U ime Karlovačke županije okupljene je pozdravila zamjenica županice Vesna Hajsan Dolinar, ujedno i izaslanica predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića. Pohvalila je dosadašnji razvoj općine te istaknula da će županija i Vlada Republike Hrvatske i dalje biti partneri u realizaciji kapitalnih projekata koji doprinose kvaliteti života stanovnika ovog kraja.
296 pogleda





































